Donacije

Namenitev dela dohodnine Društvu soška fronta 1915-1917

V letu 2010 nam je uspelo pridobiti odločbo takratnega ministrstva za kulturo, da smo društvo, ki deluje v javnem interesu. Ta nam je potrebna, da lahko konkuriramo na razne razpise in da kot resno društvo verodostojno nastopamo v javnosti kot del civilne družbe.

Po zakonu o dohodnini lahko davčni zavezanci do 0,5 odstotka dohodnine, odmerjene od dohodkov, ki se vštevajo v letno davčno osnovo, namenijo tudi našemu društvu. Vaš pristanek za donacijo morate Davčni upravi RS (DURS) sporočiti do 31. decembra v tekočem letu.

To lahkop storite tako, da izpolnite, natisnete in podpišete obrazec na desni ter ga dostavite ali pošljejte na najbližji davčni urad.

Hvala za vašo dobrodelnost.